Bilal Hoca

10-SINIF-ARAPÇA-DERSİ-FLASH-KARTLAR

ARAPÇA DERSİ FLASH KARTLAR

Kıymetli Arapça Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz  Arapça dersi flash kartlar sitemizde bulunuyor. Öğrencilerimiz kendileri çıktı alıp evde kelime listeleri yapabilir. Öğretmen arkadaşlar ise sınıflarda eğlenceli dersler için kullanabilirsiniz.


Arapça dersi flash kartlar ile yapabilecekleriniz;

*poster olarak çıktı alıp panoya asabilir,

  • yarım sayfaya çıktı alıp göstererek dikkat çekebilir,
    *flashcardların hepsini tek sayfada küçük resimler halinde çıktı alıp kesip defterlerine yapıştırmalarını ve altlarına kelimeleri yazmalarını isteyebilir,
    *altındaki yazıyı keserek çeşitli sınıf oyunları oynatabilirsiniz.

Arapça flash kartlar ile oynatabileceğiniz oyunlara birkaç örnek vermek istiyorum, sizin fikirlerinizi de Bilal Hoca ile Arapça Kanalı sayfamızdan iletirseniz buraya ekleyebilirim.

  1. Tahtaya hedef kelimeler dağınık bir şekilde yazılır, sınıf iki gruba ayrılır, öğretmenin resmini gösterdiği kelimeye ilk dokunan öğrenci takımına 10 puan kazandırır. (Öğretmen flash kartları hızlıca gösterip kapatabileceği gibi, yarış boyunca göstermeye devam da edebilir.)
  2. Öğrencilerin hepsinin “Taş-kağıt-makas” oyununu bildiğinden emin olunur. Daha sonra flash kartlar altında kelimeler olmadan tahta boyunca öğrencilerin rahatlıkla yetişebilecekleri şekilde yan yana dizilir. (Maksimum 10-12 flash kart kullanmanız tavsiyemdir.)
    Sınıf iki gruba ayrıldıktan sonra gruplar tek sıra halinde dizilir, her seferde gruplardan birer kişi tahtada yarışacak. Gruplar tahtadaki flash kartlara kendi taraflarından başlayıp dokunarak Arapçasını söyleye söyleye ilerler. Arapça flash kartların hepsini sonuna kadar sayan öğrenci takımına 10 puan kazandırır. Yalnız bu oyunda bilginin yanında şans da gerekiyor. Çünkü her iki taraftan da kelimeleri söyleyerek ilerleyen takım elemanları karşılaşınca birbirini atlayıp geçemez, Taş-kağıt-makas oyununu oynayarak kazanan devam ederken kaybeden takım elemanı sıranın arkasına geçer, yerine takımından yeni biri kartları baştan saymaya başlayarak ilerler. Burada yeni eleman hızlı olmalıdır ki diğer takım sonuna kadar sayıp puan kazanamasın. 😉
  3. Flash kartları inceleyip ezberledikten sonra Arapça oyunlar sayfasından kendinizi test edebilirsiniz.

ARAPÇA DERSİ FLASH KARTLAR LİNKLERİ

KITALAR – BİLAL HOCA
RENKLER – BİLAL HOCA
SAATLER – BİLAL HOCA
MESLEKLER – BİLAL HOCA
MEYVELER – BİLAL HOCA
DUYGULAR – BİLAL HOCA
VÜCUDUN BÖLÜMLERİ – BİLAL HOCA
SAYILAR – BİLAL HOCA

ARAPÇA DERSİ FLASH KARTLAR YAZISIZ

10.SINIF ARAPÇA DERSİ FLASH KARTLAR
10-SINIF-ARAPÇA-DERSİ-FLASH-KARTLAR 2
Scroll to Top