Bilal Hoca - 06 Mart 2015, Cuma

İstanbul dan Hüseyin Medyum Bilal a Sordu: Gerçek Hoca

10 Ekim 2013
300 kez görüntülendi

İstanbul dan Hüseyin Medyum Bilal a Sordu: Gerçek Hoca

Kimden: Hüseyin
Soru: Gerçek Hoca
Şehir: İstanbul

 

Soru Gövdesi:
Hocam siteniz çok güzel. Gelen sorular da çok iyi ve verdiğiniz cevaplar tatmin edici ve doyurucu. Ben de bir soru sormak istedim. Malum günümüzde güvenilir hoca artık çok ender bulunuyor. Bu konularda bir yerlere gelmek isteyenler için mutlaka bir rehberiniz olması gerekir demişsiniz. Acaba sizin rehberiniz kimdir yada sizin bildiğiniz ve tavsiye ettiğiniz bizim de tabi olabileceğimiz güvenilir rehber zatlar var mı?

 

Bilal Hoca Cevaben:

 

Görüş ve Methiyeniz için Teşekkür Ederim.Elimizden Geldiği ve İlmimiz Nispetinde cevaplamaya geyret ediyoruz kardeşlerimizin soruların En Doğrusunu elbetde Rabbim Bilir.
Tam Anlamı ile GÜVENİLİR hoca diye birşey söz konusu değildir.!Zira Rabbim dilemedikce kimsenin bir yaprak dahi oynatamaz.!Ançak Rabbimin herşey için bir vesile yaratmış olması ve bu vesileleri arayıp bulmamaızı emir etmiş olması nedeni ile insanlar elbetde derdi olduğunda çareler arayıp üretmekle yükümlü dirler.!
Bizim rehberimizi bilal hoca sayfasında biografimizde yazılıdır..
Her doktorun tıbbiyeyi okuması şart olduğu gibi havvas ilmi de bir havvas aliminden yada GERÇEK bir veli mürşiden öğrenilmesi esasdır.!Gerçek manada kimin güvenilir olduğunu ANÇAK rabbim bilir.!Ders alınacak kişinin ilmi ve bilgisi tam olmalı, farazi ve tahmin ile alim olunmaz.!Biz malesef talebe yetişdirmiyoruz.Bu havvas ilmi nasip ve allah(c.c)ın ezelde dilemesi ile dir.!Aksi halde her önüne gelen bir kitap bulup bu ilme vakıf olsa idi, nice olurdu dünyanın hali.??

 

 

يُؤتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاء وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْرًا كَثِيرًا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الأَلْبَابِ

Yu’til hikmete men yeşâu, ve men yu’tel hikmete fe kad ûtiye hayran kesîrâ(kesîren), ve mâ yezzekkeru illâ ulûl elbâb(elbâbi).

 

(Allah) hikmeti kime dilerse ona verir. Kime de hikmet verilirse muhakkak ki ona çok hayır verilmişdir. Salim akıl saahiblerinden başkası iyi düşünmez.

 

( BAKARA – 269 )

 

Türkiye'nin Twitter'i

İstanbul dan Hüseyin Medyum Bilal a Sordu: Gerçek Hoca Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.